Pzt-Cum : - 09:00 - 18:00

Cmts - Pzr : - Kapalı

Pamer Ayak Saglik Merkezi Zubeyde Hanim Cad. No.13

Lefkosa, Nicosia, Cyprus

Bazı sorunlar vardır ki ayağın hem kötü görünmesine hem de sağlık açısından risk altında olmasına yol açabilir. Sağlıklı ayakta bakteriler,mikroorganizalar sağlıklı deriyi aşamazlar. Ancak,ayakta bir kesik,yara sebepleriyle  dış ortamlarla direkt temas olduğunda ,ayakta enfeksiyon oluşabilmektedir.

Ayaklarımızda yapılan yanlış pedikür işlemleri veya ayaktaki morfolojik varyasyonlar karşımıza büyük problemler çıkarabilir. Yapılan epidemiyolojik çalışmalar sonucu görülmüştür ki; toplumda her yüz kişiden seksenbeşi ayak sorunu yaşamaktadır. Zaman içerisinde de yaşanan bu olumsuz değişim sonucu kemik ve eklem problemleri, batık, siğil,nasır,deri ve tırnak mantarı,çatlak topuk gibi çeşitli sorunlara yönelik spesifik tedavi yöntemleri mümkündür.

Medikal ayak bakımı da,ayakta kesici alet kullanılmadan tıbbi cihaz yardımıyla,suya girmeden uzman tarafından yapılan bir işlemdir. Uygulama sırasında kişiye rahatsızlık vermeden,sorunlu yerler temizlenir,ağrısız,steril hijyen koşullar altında uygulama yapılır.